Konferencia Ochrana pred požiarmi a záchranné služby

Pozývame Vás na 7. ročník vedecko-odbornej konferencie OCHRANA PRED POŽIARMI & ZÁCHRANNÉ SLUŽBY, ktorá sa realizuje v spolupráci s Hasičským a záchranným zborom Slovenskej republiky, Dobrovoľným hasičským zborom Žilina a Žilinská univerzita a Slovenským Červeným krížom - Miestnym spolkom SČK pri FBI Žilinskej univerzity v Žiline.

Cieľom konferencie je riešenie aktuálnych otázok v oblasti vysokoškolskej a odbornej prípravy budúcich odborníkov v oblasti záchranných služieb a ochrany pred požiarmi, diskusia ohľadom súčasnej pozície a ďalšieho rozvoja profesionálnych a dobrovoľných hasičských jednotiek na Slovensku, vývoj záchranárskej techniky v kontexte rozvoja elektromobility, fotovoltiky a vodíkových technológií ako aj ďalšie aktuálne otázky súčasnosti.

Úlohou konferencie je prezentácia najnovších poznatkov z oblasti bezpečnostných vied, v zameraní najmä na oblasti týkajúce sa protipožiarnej bezpečnosti stavieb, zisťovania príčin požiarov, manažmentu rizík, hasičskej a záchranárskej techniky, požiarnej taktiky, požiarneho skúšobníctva, bezpečnosti a ochrany zdravia pri práci, ako aj legislatívneho a normotvorného procesu.

DÁTUM a MIESTO KONFERENCIE: 07.11.2023 o 09:00 Zasadačka Vedeckej rady, Nová Menza, Žilinská univerzita v Žiline
VIAC INFORMÁCIÍ NÁJDETE NA STRÁNKE KONFERENCIE: https://www.fbi.uniza.sk/stranka/konferencia-opp-zs